We are a leading Manufacturer of 20mm ss wire clamp, ss wire clamps, double wire hose clamps, ss 304 double wire clamp, ss double wire clamp and ss wire clamp 70mm from Faridabad, India.
₹ 33 / Piece Get Latest Price
| Clamp Type | Wire Clamp |
| Material | Stainless Steel |
| Suitable Wire Size | 16-20mm |
| Finish | Steelness steel |
| Bolt Size | M8 |
| Application | Industrial Machinery |
| Color | Silver |
| Corrosion Resistance | Yes |
| Clamp Width | 12 mm |
| Packing Type | Carton |
| Country of Origin | India |
| Size | 11 mm |
| Brand | Super Grip |
| Steel Grade | SS304 |
| Features | Abrasion Resistance |
Minimum order quantity: 1000 Piece
₹ 38 / Piece Get Latest Price
| Clamp Type | Wire clamp |
| Suitable Wire Size | 16–25 mm² |
| Material | Stainless Steel |
| Finish | steelness steel |
| Bolt Size | M8 |
| Application | Industrial Machinery |
| Color | Silver |
| Corrosion Resistance | Yes |
| Clamp Width | 12 mm |
| Packing Type | Carton |
| Country of Origin | India |
| Size | 1 Inch |
| Packaging Type | Packet |
| Shape | Round |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 38 / Piece Get Latest Price
| Diameter | 12.7mm |
| Material | Stainless Steel |
| Size | 1 Inch |
| Clamp Type | Double Wire |
| Band Width | 12.7 mm |
| Color | Silver |
| Corrosion Resistance | Yes |
| Finish | Stainless Steel |
| Packaging Type | Packet |
| Material Grade | SS304 |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 40 / Piece Get Latest Price
| Clamp Type | Double Wire Clamp |
| Grade | SS304 |
| Clamp Size | 12–20 mm |
| Material | Stainless Steel |
| Band Width | 12.7 mm |
| Surface Finish | Steelness Steel |
| Application | Industrial |
| Color | SILVER |
| Wire Thickness | 0.6MM |
| Band Thickness | 0.6 mm |
| Bolt Type | Hex Bolt |
| Head Type | Hex Head |
| Country of Origin | India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 45 / Piece Get Latest Price
| Clamp Type | Hose Clamp |
| Suitable Wire Size | 25–35 mm² |
| Material | Stainless Steel |
| Finish | STEELNESS STEEL |
| Bolt Size | M8 |
| Application | Earthing, Industrial Machinery |
| Color | SILVER |
| Diameter | 38MM |
| Wire Thickness | 0.6MM |
| Clamp Width | 32 mm |
| Corrosion Resistance | High |
| Packing Type | Carton |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 58 / Piece Get Latest Price
| Clamp Type | Wire Clamp |
| Grade | SS304 |
| Clamp Size | 50–70 mm |
| Band Width | 12.7 mm |
| Surface Finish | Steelness steel |
| Application | Industrial |
| Color | White |
| Material | Stainless Steel |
| Corrosion Resistance | Yes |
| Material Grade | SS 304 |
| Band Thickness | 0.6 mm |
| Bolt Type | Hex Bolt |
| Head Type | Hex Head |
| Country of Origin | India |
| Size | 3 Inch |
| Shape | Round |
Minimum order quantity: 100 Piece
Navrahi Sharma (CEO)
S.K.Enterprises
Plot No-40, Krishna Colony, Sector-25, Gali No-6 Near Tiranga Chowk
Faridabad - 121005, Haryana, India