We are a leading Manufacturer of 4 inch cng cylinder clamp, hose clamp 60-63 heavy duty and 100mm cylinder clamps from Faridabad, India.
₹ 2100 / Piece Get Latest Price
| Size | 4 inch |
| Color | Silver |
| Material | Stainless Steel |
| Material Grade | SS304 |
| Corrosion Resistance | Yes |
| Brand | Super Grip |
| Is It Corrosion Resistant | Corrosion Resistant |
Minimum order quantity: 1000 Piece
₹ 75 / Piece Get Latest Price
| Clamp Size | 60-63mm |
| Clamp Type | Pipe Clamp |
| Material | Stainless Steel |
| Band Width | 19mm |
| Grade | SS304 |
| Max Tightening Torque | 6 Nm |
| Corrosion Resistance | Yes |
| Shape | Round |
| Material Grade | SS304 |
| Brand | Super Grip |
| Size | 3 Inch |
Minimum order quantity: 1000 Piece
₹ 55 / Piece Get Latest Price
| Size | 2 inch (51mm) |
| Material | Stainless Steel |
| Clamp Type | T-BOLT |
| Band Width | 19 mm |
| Packaging Type | Packet |
| Finish | Stainless Steel |
| Screw Type | Hex Head Slotted |
| Brand | Super Grip |
| Features | Rust Proof |
| Diameter | 100mm |
Minimum order quantity: 200 Piece
Navrahi Sharma (CEO)
S.K.Enterprises
Plot No-40, Krishna Colony, Sector-25, Gali No-6 Near Tiranga Chowk
Faridabad - 121005, Haryana, India